Türkiye Cumhuriyeti

Moskova Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Büyükelçiliğimiz Konsolosluk Şubesi'nin Telefon Hattına Ilişkin Duyuru , 07.04.2011

1. Vatandaşlarımızın Büyükelçiliğimiz Konsolosluk Şubesi’ne telefonla ulaşma konusunda dile getirdikleri görüşler doğrultusunda “+7 495 994 93 59” nolu telefon hattı münhasıran konsolosluk konularına ilişkin soruların yanıtlanması için tahsis edilmiştir.

 

2.Bilindiği üzere Konsolosluk Şubesi’nde 09:00-13:00 saatleri arasında Büyükelçiliğe bizzat gelen vatandaşlarımız ile RF ve diğer ülke vatandaşlarının başvurularının kabulü gerçekleştirilmekte, 14:30-18:30 saatleri arasında da bu başvurulara ilişkin işlemler sonuçlandırılmaktadır.

 

Bu çerçevede telefonla yöneltilecek bilgi taleplerinin mümkünse 14:30-18:30 saatleri arasında yapılmasının tercih edilmesi gerekmektedir.

 

Mesai saatleri dışında acil durumlar için Büyükelçilik santrali olan  “+7 495 994 48 08” nolu telefona ulaşılması mümkündür.    

 

3. Vatandaşlarımızın e-konsolosluk sayfasını etkin bir şekilde kullanmalarının telefonla müracaata olan ihtiyacı azaltacağı düşünülmektedir.

 

Öte yandan, Büyükelçiliğimizin “embassy.moscow@mfa.gov.tr” e-posta adresine de konsolosluk konularına ilişkin sorular iletilebilecektir. Bu e-postalarda başvuru sahibinin telefon numarasının da yer alması sözkonusu kişiye telefonla bizzat ulaşılarak bilgi verilebilmesi bakımından önem taşımaktadır.

 

4. Vatandaşlarımızın zaman ve emek kaybının önlenmesi bakımından, Büyükelçiliğimizin “http://www.moskova.be.mfa.gov.tr” adresinden ulaşılabilen internet sayfasında yer alan konsolosluk konularına ilişkin güncel duyuruların takip edilmesi de faydalı olacaktır.

 

Saygıyla duyurulur.